top of page

niedz., 22 sty

|

Warszawa

Krąg Kobiet i Mężczyzn – Taniec sufi – Medytacja w tańcu jednocząca Ciało, Umysł i Ducha

Zapraszam na długo wyczekiwane wydarzenie, podczas którego wspólnie zanurzymy się w niezwykłej praktyce tańca sufi, połączonej z oddechem, instrumentami i piękną muzyką z tamtym stron!!

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Krąg Kobiet i Mężczyzn – Taniec sufi – Medytacja w tańcu jednocząca Ciało, Umysł i Ducha
Krąg Kobiet i Mężczyzn – Taniec sufi – Medytacja w tańcu jednocząca Ciało, Umysł i Ducha

Czas i lokalizacja

22 sty 2023, 19:00 – 21:30

Warszawa, Jana i Jędrzeja Śniadeckich 17, 00-654 Warszawa, Polska

Goście

O wydarzeniu

Kochani,

Zapraszam na długo wyczekiwane wydarzenie, podczas którego wspólnie zanurzymy się w niezwykłej praktyce tańca sufi, połączonej z oddechem, instrumentami i piękną muzyką z tamtym stron!! :)

To będzie całkowicie wyjątkowe spotkanie w Kręgu Kobiet i Mężczyzn, w wirującym tańcu – medytacji jednoczącej Ciało, Umysł i Ducha.

Taniec sufi, nazywany również tańcem wirujących derwiszy, jest jednym z najbardziej niezwykłych elementów kultury Tureckiej. Ta mistyczna podróż taneczna, używana także jako forma choreoterapii, jest drogą dzięki której współczesny człowiek może odnaleźć siebie i połączyć się ze swoim wyższym Ja.

__________________________________________

Historycznie filozofię nazywaną sufizmem rozwinął w XII wieku Dżalaloddin Rumi, jeden z najpopularniejszych perskich mistyków i poetów. Sufizm stanowi odrębną charyzmatyczną szkołę mistyczną. Według legendy, Rumi przechadzał się ulicami miasta Konya w Turcji. Rytmiczny dźwięk dochodzący z pracowni, w której wyrabiano metalowe naczynia, zachęcił Mistrza do tańca i zaczął się on obracać. Ruchy i taniec harmonizował z jego przemyśleniami i poczuł, że zbliża się do Boga.

Derwisze wirują w harmonii ze światem, jednocząc się z boską miłością. Podczas tanecznych ruchów prawa ręka wznoszona jest ku górze, kierowana jest prosto w niebo. Lewa natomiast trzymana jest w kierunku podłogi, oznaczając tym samym przekazywanie boskiego błogosławieństwa z nieba na ziemię. Ruch obrotowy przypomina o nieustannej zmienności świata. W ten sposób tańczący stają się łącznikami między dwoma światami i znajdują się w głęboko osobistej i intensywnej medytacji. __________________________________________

Zapraszam do tej niezwykłej praktyki, którą sama zgłębiałam mieszkając w Stambule oraz podczas mojego pobytu na Krecie.

Niech to będzie okazja do eksploracji wirującego tańca, który jest niczym ruch mikrokosmosu i makrokosmosu. Poczujmy się przez chwilę jak planety okrążające Słońce w kosmicznej pustce.

A poprowadzi nas przy tym przepiękna rytmiczna muzyka, melodie bębnów, nasz oddech i śpiew!

Kobiety proszę o przygotowanie długiej, rozkloszowanej sukienki/ spódnicy, w której czujecie się w swojej mocy. :)

Razem poczujmy magię tego tańca!

Zapraszam ciepło!

!!! Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wpłata zaliczki w wysokości 50 PLN rezerwuje miejsce.

Zapisy na https://www.katarzynasimonowicz.com/ poprzez formularz rejestracyjny przy wydarzeniu.

Z miłością, Kasia

Szczegóły organizacyjnie poniżej.

Kilka zdań o prowadzącej: Katarzyna Simonowicz, marzycielka, joginka, wolna dusza, certyfikowana instruktorka jogi i relaksacji, muzykoterapeuta. Rozwinęła swój warsztat autorski prowadząc zajęcia jogi i medytacji połączonej z dźwiękami instrumentów wibracyjnych, śpiewem i tańcem intuicyjnym. Pracuje z energią światła i kryształów. Organizuje koncerty muzyki wibracyjnej m.in. z misami kryształowymi oraz tybetańskimi, a także indywidualne sesje terapeutyczne. Aktywnie wspiera rozwój kobiet i mężczyzn, organizując m.in. kręgi wspierające proces budzenia ich potencjałów. Absolwentka Prywatnej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Białymstoku. Artystyczna dusza i podróżniczka, czerpiąca inspiracje z odległych zakątków świata: Brazylii, Tajlandii, Turcji, Grecji i Egiptu itd.

https://www.katarzynasimonowicz.com/ https://www.facebook.com/jogamedytacjakoncerty --------------------------------------------- INFORMACJE ORGANIZACYJNE: --------------------------------------------- DATA: NIEDZIELA 22/01/2023, GODZ. 19:00 - 21:30 Proszę o przybycie min 15 min wcześniej, aby był czas na zajęcie miejsca i rozgoszczenie się. Warsztat rozpoczniemy wspólnie w kręgu.

LOKALIZACJA: Splot Artystyczny, sala 2 ul. Śniadeckich 17, Centrum Warszawy

INWESTYCJA: 120 PLN (zaliczka 50 PLN potwierdzająca rezerwację , reszta płatna w gotówce na miejscu)

zaliczka na konto: Katarzyna Simonowicz 12 1090 1014 0000 0001 4738 6755 tytułem: warsztat 22.01

CO ZABRAĆ: - cenny dla Ciebie przedmiot/ amulet/ biżuterię/ kamień do zasilenia we wspólnym kręgu (wraca do właściciela :)) - ubranie, w którym czujecie się w swojej mocy. Kobiety w miarę możliwości bardziej rozkloszowaną spódnicę do tańca :)

Zapisy na https://www.katarzynasimonowicz.com/ poprzez formularz rejestracyjny przy wydarzeniu.

W razie pytań proszę o kontakt SMS pod nr 785 806 943 lub mail kontakt@katarzynasimonowicz.com.

Do zobaczenia! Kasia

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page